Resurse umane

Oviduța BERINDEI, Director, profesor
Daniela BAR, Administrator financiar
Geta GHEORGHIEȘ, Secretar
Dănuț VUCULESCU, Administrator  de patrimoniu
Dan ARDELEAN, Bibiliotecar
Andrei TRIPON, Informatician

Personal Nedidactic
Iosif ROTICI, Fochist
Ecaterina LULAȘ, Îngrijitor
Ana MECLEȘ, Îngrijitor
Lidușca PĂUN, Îngrijitor
Dorin MUNTEANU, Portar
Dorel ROȘU, Portar

Aria curriculară Limba şi comunicare
Eugen DINCĂ – Profesor limba engleză, Gradul I
Emanuela-Maria URSU – Profesor limba engleză, Gradul Definitivat
Elena-Corina TUSA-BICHICEAN – Profesor limba franceză, Definitivat
Ofelia MIU – Profesor limba română, Gradul I
Cristina VANCU – Profesor limba română, Gradul I

Aria curriculară Matematică şi ştiinţe
Oana PLEȘ – Profesor matematică, Gradul Definitivat
Gabriel LĂUTARU – Profesor matematică, Gradul I
Liliana ONETE – Profesor chimie, Gradul I
Adrian MILOSAV – Profesor fizică, Gradul I
Oviduța BERINDEI – Profesor biologie, Gradul I
Ioana Bernandeta SUCIU – Profesor biologie, Debutant

Aria curriculară  Om şi Societate
Ioan-Paul CODREAN – Profesor istorie, Debutant
Lavinia PETRACOVSCHI – Profesor geografie, Gradul I
Georgeta ILIEȘI –  Profesor religie penticostală, Gradul Definitivat
Emanuel SAS – Profesor religie ortodoxă, Debutant
Sergiu Răzvan POPA – Profesor educație fizică, Gradul Definitivat
Bogdan-Sebastian ANGHEL – Profesor educație fizică, Gradul Definitivat
Cornelia MATEI – Profesor educație muzicală, Debutant
Marius IERCOȘAN – Profesor educație plastică, Gradul II
Adina MĂCINIC – Consilier psihologic
Florentin Claudiu MARGHIOLU – Profesor Logică și Argumentare, Gradul Definitivat
Maria-Alexandra VÎRCIU – Profesor Științe socio-umane, Gradul Definitivat

Aria curriculară Tehnologii
Georgeta OCNERIU – Profesor științe economice, Gradul I
Corina BERZOVAN – Profesor științe economice, Gradul I
Emanuela ANGHELUȘ – Profesor științe economice, Gradul I
Simona CONSTANTINESCU – Profesor științe economice, Gradul I

Daiana-Hanelore ȘIMĂNDAN – Profesor stiinte economice, debutant
Nelia JURCĂ – Profesor T.I.C., Gradul I

Grădinița P.P. Lipova
Claudia PAȘCU – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul II
Valentina CLEUȚA – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul I
Daniela BANCIU – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul I
Adina ZEPA – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul II– Responsabil de local
Maria JUCU – Educatoare, Gradul II
Dorina MICLEA – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul I
Angelica BERBECAR – Administrator  de patrimoniu

Grădinița P.N. 1

Landiana SUCEAVA – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul II– Responsabil de local
Angela HARMATH – Profesor pentru învățământul preșcolar, Definitivat
Adina SAS– Profesor pentru învățământul preșcolar, Definitivat

Grădinița P.N. 2
Viorica ȘOFRON – Profesor pentru învățământul preșcolar, gradul I – Responsabil de local
Argentina CÂNDEA – Institutor, Gradul definitivat

Grădinița P.N. 3
Adriana HENȚ – Educatoare, gradul II – Responsabil de local
Daniela DATCU – Profesor pentru învățământul preșcolar, Gradul II

Grădinița P.N. 4
Roxana IZBAȘE – Profesor pentru învățământul preșcolar, Debutant

Personal nedidactic grădinițe
Constanța MIHAILOVICI
Rodica GRUICI
Georgiana DAVID
Corina DIȘ
Alina-Grația ȘERBAN