Elevii Liceului „Sever Bocu” Lipova la Cupa „UAV Junior” Arad

          Miercuri, 22 noiembrie 2017, în sala de sport a Universității „Aurel Vlaicu” din Arad și Școala Gimnazială „Regina Maria” Arad, s-au desfășurat meciurile în cadrul Cupei „UAV Junior” ediția a III-a.

          Universitatea „Aurel Vlaicu” împreună cu AJF Arad, ISJ Arad , UCECOM Arad și Ascent Arad au fost partenerii acestui proiect organizat de profesorul Mircea Crișan. Această activitate s-a desfăşurat conform regulamentului Gimnaziadei. Fiind 16 echipe participante, sistemul  de joc a fost pe 4 grupe, câte o grupă de 4 echipe. Durata unui meci a fost de câte 15 minute. Primele două echipe din fiecare grupă s-au calificat mai departe. Apoi s-a jucat pe sistem eliminatoriu.

          Echipa liceului nostru a făcut parte din Grupa B, alături de Liceul „Atanasie Marienescu” Lipova, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” și Școala Gimnazială „Teodor Păcățian” Ususău.

          Pentru liceul nostru au participat următorii elevi: Madaș Răzvan, Lauriuc Raul, Pașcalău Patrick, Sălăjan Cristian, Lăpugean Florin, Păscuț Daniel, Drăgoi Adelin, Pop David, Șupială Mihai. Experiența dobândită de micii noștrii fotbaliști a fost importantă. Le urăm succes pe viitor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.