Gest umanitar al elevilor de la Liceul „Sever Bocu” Lipova

                   Ca în fiecare an, cu ocazia Sărbătorilor Pascale, elevii Liceului „Sever Bocu‟, Lipova, uniți într-o activitate de voluntariat cu caracter permanent, împreună cu profesorii coordonatori SNAC Angheluș Emanuela, Ocneriu Georgeta si Constantinescu Simona,  au dat dovadă de solidaritate și au adunat ajutoare sub formă de hăinuțe, alimente, jucării si rechizite pe care le-au donat unei familii din Conop, care în urma unui incendiu a rămas cu cei doi copii fără adăpost.

                Este de apreciat faptul că elevii noștri au înțeles cât de important este să fii alături de semenii greu încercați de evenimente nedorite și ce mulțumire simți în suflet atunci când ajuți necondiționat un om care are nevoie de ceea ce îi poți oferi.

                Ne bucurăm că educatia primită atât în familie cât și în școală dă roade și suntem mândri de elevii noștri pentru atitudinea creștină și civică pe care o adoptă față de oamenii din jurul lor.

                Mulțumim tuturor pentru implicare!

                                                                                                         Prof. Ocneriu Georgeta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.